Testy Nifty to nieinwazyjne badania genetyczne w kierunku trisomii. Najbardziej popularnym badaniem jest test genetyczny NIFTY PRO, jednak poza nim występują również inne badania genetyczne takie jak:
- Test Nifty Basic
- Test Nifty Standard
- Test Nifty Plus
- Test Nifty Twins
Testy mogą być przeprowadzone od 10 tygodnia ciąży, są całkowicie bezpieczne dla matki i dziecka, mają wysoki wskaźnik wykrywalności.
Jaka jest różnica wśród badań genetycznych NIFTY?
Przede wszystkim badania genetyczne NIFTY różnią się zakresem badanych chorób – najmniejszą ilość chorób wykrywa badanie NIFTY Basic, najwięcej NIFTY PRO. Badania genetyczne Nifty Basic, Nifty Standard, Nifty Plus, Nifty PRO i Nifty Twins różnią się także ubezpieczeniem.
Co wyróżnia testy NIFTY?
- 10 000 testów NIFTY przeprowadzonych na całym świecie,
- największe badania walidacyjne: prawie 147 000 ciężarnych,
- najwyższa pozytywna wartość predyktywna (PPV) dla Trisomii 21,
- najbardziej obszerny panel wykrywania anomalii.
Najważniejsze informacje na temat testu NIFTY Twins:
Test NIFTY Twins to nowoczesne rozwiązanie dedykowane dla ciąż bliźniaczych, które oferuje możliwość wczesnego wykrywania nieprawidłowości chromosomalnych. NIFTY Twins obejmuje badanie na najczęstsze trisomie, w tym zespół Downa (T21), zespół Edwardsa (T18) oraz zespół Patau (T13). Dodatkowo, test ten pozwala na wykrywanie obecności chromosomu Y, co umożliwia określenie płci płodów.
Określenie płci płodów w przypadku bliźniąt opiera się na wykryciu materiału chromosomu Y. Jeśli zostanie on wykryty, oznacza to, że co najmniej jeden z płodów jest płci męskiej. Brak chromosomu Y sugeruje, że oba płody są płci żeńskiej. Należy jednak pamiętać, że technologia NIFTY nie pozwala na rozróżnienie, który płód jest męski, a który żeński.
Czy istnieją okoliczności, w których NIFTY Twins nie może być wykonane w ciąży bliźniaczej?
Test NIFTY ma pewne ograniczenia w sytuacjach związanych z tzw. „zespołem znikającego bliźniaka”. Jest to przypadek, gdy ciąża rozpoczęła się jako mnoga, ale w wyniku utraty czynności serca płodu lub zarodka w jednym z pęcherzyków ciążowych, pozostał tylko jeden rozwijający się płód.
Test NIFTY można wykonać w takiej sytuacji jedynie pod warunkiem, że zatrzymanie rozwoju lub śmierć płodu nastąpiły przed 8. tygodniem ciąży, a od tego momentu minęło co najmniej 8 tygodni.
Badania genetyczne NIFTY w Poznaniu w neoMedica – cena:
Jak przygotować się do badań genetycznych NIFTY w neoMedica w Poznaniu?
- Do wykonania testów genetycznych Pacjentka powinna posiadać ze sobą dokumentację medyczną potwierdzającą ciąże. Może być to karta ciąży lub dokumentacja medyczna z wizyty ginekologicznej z potwierdzeniem przez lekarza ciąży.
- Pacjentka nie musi być na czczo.
- W przypadku gdy Pacjentka przyjmuje heparynę drobnocząsteczkową badanie można wykonać minimum 20 godzin po przyjęciu ostatnie dawki heparyny drobnocząsteczkowej.