Nadciśnienie tętnicze
Tego, że profilaktyka jest bardzo ważna nie trzeba powtarzać. Warto się badać zwłaszcza w kierunku chorób cywilizacyjnych, czyli takich, które w naszej populacji występują bardzo często i mają związek z rozwojem społeczeństwa. Jedną z takich chorób jest nadciśnienie tętnicze. Wpływ na rozwój nadciśnienia tętniczego mają czynniki genetyczne, ale też poza genetyczne takie jak styl życia, dieta, aktywność fizyczna i inne.
Aby ocenić ryzyko zachorowania na nadciśnienie tętnicze warto wykonać badania krwi. W Centrum Medycznym neoMedica możesz wykonać kompleksowy pakiet badań z krwi a także inne badania z naszej oferty.
Badania na nadciśnienie Poznań
Pakiet zawiera 17 badań laboratoryjnych z krwi i moczu dobranych pod kątem oceny występowania u pacjenta nadciśnienia tętniczego, ale też możliwości określenia jakie skutki wywiera ta choroba na organizm. Badania służą ocenie gospodarki wodno-elektrolitowej w organizmie, stanu zdrowia nerek czy układu sercowo-naczyniowego.
Przygotowanie do badania:
Do badań krwi, które obejmuje pakiet, pacjent musi zjawić się na czczo.
Badanie ogólne moczu – pacjent musi przynieść próbkę moczu porannego oddanego z tzw. środkowego strumienia.
Badanie na mikroalbuminurię z dobowej zbiórki moczu – należy zakupić specjalny pojemnik do dobowej zbiórki moczu w aptece. Pacjent wlewa do pojemnika każdy oddany mocz w ciągu 24 godzin. Po zbiórce należy spisać ilość całkowitego oddanego moczu w ciągu doby, a próbkę wymieszanego moczu (ok. 100 ml) zanieść do badania w specjalnie do tego przeznaczonym pojemniku do punktu pobrań.
Pakiet badań na nadciśnienie Poznań - skutki nadciśnienia
Nadciśnienie to stan, który ma realne, często groźne skutki dla organizmu. Wykonanie badań na nadciśnienie jest kluczowe do zdiagnozowania i podjęcia działań leczniczych.
Nadciśnienie tętnicze może prowadzić do:
- Uszkodzenia mózgu: problemy z pamięcią i koncentracją,
- Zaburzeń wzroku,
- Zawału serca lub udaru: przyspieszona praca serca i przerost mięśnia sercowego,
- Tętniaków: ryzyko pęknięcia i zagrożenia życia,
- Dolegliwości nerkowych: związane z uszkodzeniem naczyń krwionośnych,
- Syndromu metabolicznego: może prowadzić do cukrzycy lub chorób serca,
- Demencji: spowodowanej niedostatecznym dopływem krwi do mózgu.