Moje Zdrowie Poznań

Nowy program profilaktyczny Moje Zdrowie Poznań
Ministerstwo Zdrowia ogłosiło wprowadzenie nowego programu badań profilaktycznych „Moje Zdrowie – bilans zdrowia osoby dorosłej”, który od maja 2025 roku zastąpi dotychczasowy pilotaż „Profilaktyka 40+„. Celem tej zmiany jest objęcie szerszej grupy osób kompleksowymi badaniami profilaktycznymi realizowanymi w placówkach podstawowej opieki zdrowotnej.
Czym jest program Moje Zdrowie?
Program Moje Zdrowie to kompleksowy zestaw bezpłatnych badań profilaktycznych dla dorosłych, mający na celu wczesne wykrywanie oraz profilaktykę chorób cywilizacyjnych. Program opiera się na szczegółowym wywiadzie zdrowotnym i badaniach diagnostycznych, których wyniki są analizowane przez personel medyczny w celu przygotowania Indywidualnego Planu Zdrowotnego dla każdego pacjenta.
Kto może skorzystać z programu Moje Zdrowie w Poznaniu?
Program jest skierowany do osób dorosłych:
Bezpłatne badania krwi w ramach programu Moje zdrowie wykonasz w Centrum Medycznym neoMedica w Poznaniu.
Kiedy i jak można skorzystać z programu Moje Zdrowie w Poznaniu?
Program Moje Zdrowie wejdzie w życie w maju 2025 roku. Badania będą realizowane w placówkach podstawowej opieki zdrowotnej (POZ). Podstawą do ich wykonania jest ankieta zdrowotna, którą pacjent może wypełnić samodzielnie poprzez Internetowe Konto Pacjenta (IKP) lub z pomocą personelu medycznego w placówce podstawowej opieki zdrowotnej (POZ).
Na podstawie udzielonych odpowiedzi pacjent otrzyma zestaw badań diagnostycznych, który będzie bardziej rozszerzony niż w dotychczasowym programie Profilaktyka 40+. Po wykonaniu badań pacjent omówi otrzymane wyniki z lekarzem oraz otrzyma zalecenia dotyczące dalszego ewentualnego leczenia.
Jakie badania zawiera program Moje Zdrowie?
Program Moje Zdrowie ma obejmować dwa poziomy badań diagnostycznych:
- Zakres podstawowy (dla wszystkich uczestników): morfologia krwi, poziom glukozy, kreatynina (z eGFR), lipidogram (cholesterol całkowity, LDL, HDL, trójglicerydy) oraz TSH (hormon tyreotropowy),
- Zakres rozszerzony (warunkowo, w zależności od wieku i wyniku ankiety): ALAT – aminotransferaza alaninowa, ASPAT – aminotransferaza asparaginianowa, GGTP – gammaglutamylotranspeptydaza, PSA całkowity u mężczyzn, anty-HCV, lipoproteina A (wykonywana w ramach programu raz w życiu).
Moje Zdrowie Poznań – dlaczego warto skorzystać?
Program Moje zdrowie oferuje wiele korzyści:
Wczesna diagnostyka: dzięki dostępnym badaniom, wiele chorób takich jak cukrzyca czy choroby sercowo-naczyniowe, mogą zostać wykryte na wczesnym etapie. Wczesne diagnozowanie zwiększa ryzyko na skuteczne leczenie i ogranicza ryzyko zdrowotne.
Zapobieganie chorobom: regularne badania i konsultacje mogą zapobiec wielu chorobom. Program promuje zdrowy styl życia i edukuje o zagrożeniach.
Wsparcie lekarza rodzinnego: pacjenci nie są pozostawieni sami z wynikami badań. Lekarze rodzinni będą dostępni, aby pomóc zinterpretować wyniki i doradzić dalsze kroki.
Dostępność dla szerokiej grupy osób : program jest dostępny dla wszystkich osób powyżej 20. roku życia.
Jak złożyć deklarację POZ?
Moje Zdrowie Poznań – gdzie wykonać bezpłatne badania?
Bezpłatne badania laboratoryjne w ramach programu Moje zdrowie będziesz mógł wykonać w Centrum Medycznym neoMedica w Poznaniu. Aby dowiedzieć się więcej skontaktuj się z nami 730 730 710.
Nowy program „Moje zdrowie” to doskonała okazja, aby skorzystać z kompleksowej diagnostyki i podjąć działania prewencyjne. neoMedica Poznań oferuje wszystkim pacjentom dostęp do tej oferty. Zarejestruj się w naszym centrum i skorzystaj z bezpłatnych badań w ramach programu Moje Zdrowie.
Lekarz rodzinny Poznań
Moje Zdrowie Poznań Grunwald - co to jest program Moje Zdrowie?

Program Moje Zdrowie to nowy, ogólnopolski program profilaktyczny Ministerstwa Zdrowia, który ma na celu poprawę stanu zdrowia dorosłych Polaków. Zakłada on regularne badania profilaktyczne oraz ocenę stanu zdrowia na podstawie bilansu zdrowia. Program Moje Zdrowie zastępuje wcześniejszy program Profilaktyka 40+ i wchodzi w życie od maja 2025 roku.
Moje Zdrowie Poznań Ławica - kto może skorzystać z programu Moje Zdrowie?

Z programu Moje Zdrowie mogą skorzystać wszystkie osoby dorosłe powyżej 20. roku życia zapisane do placówki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ). Badania przysługują:
Moje Zdrowie Poznań Strzeszyn - jak zapisać się na badania w programie Moje Zdrowie?

Aby zapisać się na badania w ramach programu Moje Zdrowie, należy wypełnić ankietę zdrowotną, dostępną przez Internetowe Konto Pacjenta (IKP) lub bezpośrednio w placówce POZ. Po analizie odpowiedzi pacjent zostanie skierowany na odpowiednie badania diagnostyczne.
Moje Zdrowie Poznań Junikowo - jakie badania są w programie Moje Zdrowie?

Zakres badań profilaktycznych w programie Moje Zdrowie obejmuje m.in.:
morfologię krwi,
poziom glukozy,
lipidogram (cholesterol całkowity, HDL, LDL, trójglicerydy),
kreatyninę z eGFR,
TSH,
w zależności od wieku i płci – dodatkowe badania jak: PSA, anty-HCV, GGTP, lipoproteina A.
Moje Zdrowie Poznań Górczyn - od kiedy działa program Moje Zdrowie?

Program Moje Zdrowie oficjalnie wchodzi w życie w maju 2025 roku. Od tego momentu pacjenci będą mogli umawiać się na bezpłatne badania profilaktyczne w ramach bilansu zdrowia dorosłego.
Moje Zdrowie Poznań Łazarz - czy program Moje Zdrowie jest darmowy?

Tak, program Moje Zdrowie jest całkowicie bezpłatny. Wszystkie badania wchodzące w skład programu są finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) i nie wymagają skierowania od lekarza.
Moje Zdrowie Poznań Świerczewo - jak często można korzystać z programu Moje Zdrowie?

Z programu profilaktycznego Moje Zdrowie można korzystać:
Częstotliwość zależy od wieku oraz wyników wcześniejszych badań i ankiety zdrowotnej.
Moje Zdrowie Poznań Luboń - gdzie zrobić badania w ramach programu Moje Zdrowie?

Bezpłatne badania krwi w ramach programu Moje zdrowie wykonasz w Centrum Medycznym neoMedica w Poznaniu oraz w innych przychodniach POZ, które mają podpisaną umowę z NFZ. Warto zapytać swojego lekarza rodzinnego, czy placówka realizuje program.
Moje Zdrowie Poznań Plewiska - jak wypełnić ankietę do programu Moje Zdrowie?

Ankieta zdrowotna do programu Moje Zdrowie jest dostępna online na Internetowym Koncie Pacjenta (IKP). Można ją również wypełnić w formie papierowej podczas wizyty w przychodni POZ. Ankieta pozwala ocenić czynniki ryzyka i ustalić zakres badań.
Moje Zdrowie Poznań Skórzewo - czym się różni Moje Zdrowie od Profilaktyki 40+?

Program Moje Zdrowie to rozszerzona wersja wcześniejszego programu Profilaktyka 40+. Nowy program obejmuje szerszą grupę wiekową (już od 20. roku życia), ma bardziej zindywidualizowany zakres badań i kończy się przygotowaniem Indywidualnego Planu Zdrowotnego.