Dr n. med. Katarzyna Kawka-Paciorkowska w 2013 roku ukończyła Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu i rozpoczęła pracę w Klinice Perinatologii i Ginekologii UM w Poznaniu.
Posiada specjalizację z położnictwa i ginekologii. W 2021 roku uzyskała stopień naukowy doktora nauk medycznych i nauk o zdrowiu na podstawie przedstawionej rozprawy doktorskiej „Ocena skuteczności indukcji porodu po 41.tygodniu ciąży w zależności od stężenia wybranych hormonów w ustroju ciężarnej”, której promotorem był Prof. dr hab. n. med. Grzegorz H. Bręborowicz.
Od 2015 roku jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Uczestniczyła w licznych kursach ultrasonograficznych. Posiada certyfikat Sekcji USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego w zakresie wykonywania badań ultrasonograficznych w Położnictwie i Ginekologii. W 2017 r ukończyła Studium Metodologii Badań Naukowych.
Dr n. med. Kawka-Paciorkowska jest autorem licznych rozdziałów podręcznika z zakresu Ginekologii i Położnictwa oraz artykułów naukowych. Od 2019 roku pracuje jako asystent na wydziale lekarskim Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu prowadząc zajęcia ze studentami. Od 2017 roku współpracuje ze studenckim kołem naukowym przy Klinice Perinatologii i Ginekologii, a od 2021 roku jest jego opiekunem naukowym.
Posiada certyfikat oraz licencję The Fetal Medicine Foundation London (FMF) w zakresie badań prenatalnych 11 – 13+6 tygodnia ciąży (I USG prenatalne).
Szczególne zainteresowania:
- Opieka nad ciążą wysokiego ryzyka (w szczególności zaburzenia wzrastania płodu, ciąża wielopłodowa)
- Diagnostyka i leczenie wad płodu
- Diagnostyka prenatalna nieinwazyjna (badania prenatalne) oraz inwazyjna.
Zakres diagnostyki i badań:
- Opieka ginekologiczna – profilaktyka, diagnostyka i leczenie
- USG prenatalne I trymestru ciąży (11 – 13+6 tydzień ciąży)
- Test zintegrowany wg FMF I trymestru ciąży
- Poradnictwo w zakresie planowania rodziny
- Opieka nad kobieta ciężarną
- Antykoncepcja hormonalna
- Płynna cytologia LBC