Doktor Sieńko specjalizuje się w nieinwazyjnej diagnostyce i leczeniu chorób układu krążenia – echokardiografii, elektrokardiografii oraz próbach wysiłkowych.
Z wyróżnieniem ukończył studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.
Po skończonych studiach zaczął pracę w II Klinice Kardiologii, gdzie początkowo pełnił funkcję asystenta, a kolejnie adiunkta.
Podczas pracy w II Klinice Kardiologii kierował Oddziałem Intensywnej Terapii Kardiologicznej – będąc Kierownikiem Pracowni Echokardiografii.
Doktor Sieńko poszerzał swoją wiedzę medyczną oraz wzbogacał doświadczenia na dwóch, półrocznych stażach zagranicznych w Austrii i Niemczech – odpowiednio w Herz und Kreislauf Zenter w Hocheg oraz w Herz Zenter w Marburgu. Staże koncentrowały się na zagadnieniach z zakresu echokardiografii.
Uzyskał specjalizację z chorób wewnętrznych oraz kardiologii. Głównymi zainteresowaniami klinicznymi Doktora są: nadciśnienie tętnicze i echokardiografia.
Dr n. med. A. Sieńko nieustannie poszerza swoją wiedzę, poprzez częste uczestnictwo w zagranicznych warsztatach echokardiografiograficznych organizowanych przez Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne, m. in. w Wielkie Brytanii, Holandii, Włoszech i Francji. W Polsce ukończył kilkanaście staży echokardiogaficznych. Przeprowadził wiele kursów i szkoleń dla lekarzy z zakresu echokardiografii.
Doktor Sieńko zdobył stopień doktora nauk medycznych z obszaru kardiologii na temat: ,,Echokardiografia przezklatkowa i przezprzełykowa w połączeniu z echokardiografią obciążeniową w diagnostyce choroby niedokrwiennej serca”.
Publikacje naukowe Doktora można znaleźć w polskich i zagranicznych czasopismach – jest autorem 34 prac naukowych przede wszystkim z obszaru echokardiografii.
Doktor Sieńko jest też współautorem znanego podręcznika od redakcją prof. dr hab. Hanny Szwed: „Echokardiografia obciążeniowa”.
Diagnostyka i leczenie chorób:
- nadciśnienie tętnicze
- niewydolność serca
- choroba niedokrwienna serca
- zaburzenia rytmu serca
- wady serca
- kardiomiopatia
- niewydolność serca
- zaburzenia lipidowe (hipercholesterolemia).