Rejestracja: 730 730 710
pn-pt: 7:00-20:00, sb: 8:00-12:00

Badanie Cyfra 21-1 Poznań

Badanie Cyfra 21-1 Poznań

Badanie Cyfra 21-1 Poznań, to oznaczenie markera nowotworowego, charakterystycznego szczególnie dla niedrobnokomórkowego raka płuc.

Cyfra 21-1 – co to jest?

Cyfra 21-1 jest polipeptydem produkowanym przez niektóre nabłonkowe komórki organizmu. W stanie zdrowia utrzymuje się na niskich poziomach we krwi. Wzrost jego stężenia może wskazywać na obecność pewnych chorób, co sprawia, że jest używany jako marker w medycynie.

Cyfra 21-1 a nowotwory

Wzrost poziomu tego polipeptydu jest typowy dla niedrobnokomórkowego raka płuc, szczególnie płaskonabłonkowego, zauważalny u około 70% pacjentów z tą chorobą. Lekkie podwyższenia mogą również pojawić się przy problemach z nerkami, wątrobą czy innych schorzeniach płucnych, ale nie są one tak wyraźne jak w przypadku raka płuc. Wysokość stężenia Cyfra 21-1 koreluje z zaawansowaniem nowotworu, w tym z rozmiarem guza, obecnością przerzutów w węzłach chłonnych i dalszych tkankach.

Pakiet nowotworowy ONA - w pakiecie taniej!

Zestaw 14 badań profilaktycznych, które pozwalają na wczesną diagnostykę najczęściej występujących nowotworów wśród kobiet.

Badanie Cyfra 21-1 Poznań – cena

Wybierając zakup badań w naszym sklepie internetowym, klienci mają możliwość skorzystania z bardziej atrakcyjnych cen oraz częstych obniżek!

Regularnie aktualizowane promocje pozwalają na uzyskanie specjalnych rabatów na wybrane badania oraz pakiety badań. Badaj się regularnie!

Badanie Cyfra 21-1 Poznań – kiedy wykonać?

Rak niedrobnokomórkowy płuc, jak większość nowotworów płucnych, często jest spowodowany paleniem tytoniu. Osoby palące powinny regularnie poddawać się badaniom w celu wczesnego wykrycia takich nowotworów. Wczesne objawy raka płuc mogą obejmować:

  • duszności,
  • utrzymujący się kaszel,
  • plucie krwią,
  • ból w klatce piersiowej,
  • częste zapalenia płuc,
  • utratę wagi.
Punkt pobrań pn-pt 7-14 oraz sb 8-11!
730 730 710

Sprawdź inne badania w pakiecie

Pakiet nowotworowy ON - w pakiecie taniej!

Zawiera 13 badań laboratoryjnych, które mogą pozwolić określić ryzyko zachorowania na najczęściej występujące nowotwory.

Badanie Cyfra 21-1 Poznań - jak przygotować się do badania?

Podczas badania Cyfra 21-1 musisz być na czczo.
Wykonaj badanie Cyfra 21-1 rano.
Unikaj stresu przed badaniem Cyfra 21-1.
Zrezygnuj z wysiłku fizycznego przed badaniem Cyfra 21-1.
Pamiętaj o dobrym nawodnieniu!
Czas oczekiwania na wynik to 3 dni robocze.
KUP BADANIE

Powiązane badania:

Punkt pobrań pn-pt 7-14 oraz sb 8-11!
730 730 710

Badanie Cyfra 21-1 Poznań - norma

Norma u zdrowych osób nie przekracza wartości 3,3 ng/ml. Lekkie podwyższenia mogą wystąpić przy schorzeniach takich jak niewydolność nerek, gruźlica, marskość wątroby, czy też w przypadku łagodnych zmian płucnych. Natomiast znacząco wyższe wartości tego markera są charakterystyczne dla osób cierpiących na niedrobnokomórkowego raka płuc.

Badanie Cyfra 21-1 Poznań - interpretacja wyników

Podwyższenie poziomu markera często wiąże się z obecnością nowotworu, głównie raka niedrobnokomórkowego płuc. Badanie to uzyskuje pełną wartość diagnostyczną tylko po analizie przez doświadczonego lekarza, który uwzględnia inne wyniki badań, dokładną historię medyczną pacjenta oraz obserwowane objawy. Interpretacja tych danych umożliwia zaplanowanie odpowiedniej strategii diagnostycznej i terapeutycznej, a także ocenę stopnia zaawansowania choroby i prognozowanie jej dalszego rozwoju.

Badanie Cyfra 21-1 Poznań - w jakim celu?

Badanie markera Cyfra 21-1 ma na celu ocenę stanu pacjentów z podejrzeniem nowotworu lub już z nim zdiagnozowanych, głównie dotyczy to raka trzustki, raka jelita grubego, raka płuca, raka jajnika oraz raka piersi. Jest stosowane w celu monitorowania efektywności terapii, ustalania stopnia zaawansowania choroby nowotworowej oraz identyfikacji możliwych nawrotów choroby.

Badanie Cyfra 21-1 Poznań - jak się przygotować?

Aby zapewnić wiarygodność i dokładność wyników badania krwi, należy odpowiednio się przygotować. Oto kluczowe wskazówki dotyczące przygotowania:

  1. Na co najmniej 8-12 godzin przed pobraniem próbki krwi powstrzymaj się od jedzenia i picia (oprócz wody).
  2. Unikaj ciężkich, tłustych posiłków i alkoholu na dzień przed badaniem.
  3. Wykonaj badanie krwi w godzinach porannych, najlepiej między 7:00 a 10:00.
  4. Przed pobraniem krwi odpocznij przez 15 minut.
  5. Jeśli to możliwe, wykonaj badanie przed porannym zażyciem leków.
  6. Poinformuj personel medyczny o obecnym stanie zdrowia lub dolegliwościach, które mogą wpłynąć na wyniki badania.
Współpracujemy z:
Dla Ciebie, dla zdrowia Umów się na wizytę