Rejestracja: 730 730 710
pn-pt: 7:00-20:00, sb: 8:00-12:00

Jak zapisać się do lekarza rodzinnego?

Jednym z pytań, które najczęściej słyszymy od pacjentów jest „jak zarejestrować się do lekarza rodzinnego?”. Zapisanie się do lekarza rodzinnego czy też zapisanie się do przychodni POZ jest bardzo proste i nie wymaga ani poświęcania dużej ilości czasu, ani wypełniania wielu dokumentów.

Sprawdź: Lekarz rodzinny Poznań

Jak zapisać się do lekarza POZ?

By móc korzystać z pomocy lekarza rodzinnego należy złożyć w wybranej poradni POZ tzw. deklarację wyboru lekarza rodzinnego. Deklarację można złożyć na 3 sposoby:

1️⃣ Osobiście w neoMedica w Poznaniu przy ul. Świetlanej 25, w godzinach otwarcia neoMedica tj. od poniedziałku do piątku w godz. 8-20 oraz w soboty w godz. 8-12.

2️⃣ Poprzez e-mail – wystarczy pobrać deklarację POZ ze strony internetowej, wypełnić i odesłać w formie skanu na adres e-mail: rejestracja@neomedica.pl

3️⃣ Internetowo przez IKP przy pomocy portalu pacjent.gov.pl – poniżej znajdziesz instrukcję jak złożyć deklarację POZ przez IKP.

Sprawdź jak zapisać się do lekarza rodzinnego?

Czynna w neoMedica poradnia lekarza rodzinnego zaprasza pacjentów do składania deklaracji osobiście w naszej rejestracji. Gdy przyjdziesz, otrzymasz stosowny druk, który należy wypełnić i podpisać. W razie pytań nasz personel na bieżąco będzie do Twojej dyspozycji. Po przyjęciu przez nasz personel prawidłowo wypełnionej deklaracji, zostajesz przyjęty do grona naszych pacjentów POZ.

Jeśli pilnie potrzebujesz wizyty lekarskiej, a nie możesz wcześniej zjawić się w naszej poradni, aby wypełnić druk to poradnia lekarza POZ może przyjąć deklarację także w formie mailowej. Wystarczy, że ściągniesz deklarację ze strony internetowej neoMedica, wypełnisz go i odeślesz w formie skanu na adres e-mail rejestracji. Pamiętaj, by przy najbliższej osobistej wizycie w placówce donieść wypełniony oryginał dokumentu.

Trzecią możliwości złożenia deklaracji wyboru lekarza rodzinnego jest wykorzystanie portalu IKP, gdzie łatwo i w prostych krokach wypełnisz druk, podpiszesz go elektronicznie oraz prześlesz bezpośrednio do miejsca, w którym znajduje się wybrana przez Ciebie poradnia lekarza rodzinnego.

Jak złożyć deklarację POZ przez IKP?

Jak złożyć deklarację POZ przez Internetowe Konto Pacjenta?

Rejestracja do lekarza rodzinnego – dokumenty

Do złożenia w deklaracji wyboru lekarza rodzinnego w neoMedica przychodnia lekarza rodzinnego Poznań potrzebny jest Ci tylko dowód osobisty lub inny dokument np. paszport.

Jeżeli chorujesz przewlekle, przebyłeś operacje lub inne istotne zabiegi medyczne, pamiętaj, że warto dostarczyć nowemu lekarzowi rodzinnemu dokumentację medyczną tych zdarzeń. Możesz ją otrzymać w poradniach medycznych, w których wcześniej się leczyłeś.

Lekarz rodzinny Poznań NFZ W neoMedica – czy warto złożyć deklarację?

Tak! Poradnia lekarza rodzinnego w neoMedica oferuje Ci opiekę wykwalifikowanych lekarzy i empatycznego personelu, a wszystko w pięknych wnętrzach świeżo wyremontowanego centrum medycznego. Obok gabinetu lekarza rodzinnego znajduje się punkt pobrań, gdzie wykonasz zalecone przez lekarza badania laboratoryjne. Ponadto w tej samej placówce masz możliwość wykonania badania EKG oraz USG, które zaleci Ci lekarz rodzinny w neoMedica Poznań.

Zmiany w Zespole lekarzy rodzinnych w neoMedica Poznań – nowe możliwości dla Pacjentów!

Informujemy, że z końcem lutego 2025 kończymy współpracę z lek. Katarzyną Dragan-Kapitan. Nie oznacza to zmian dla naszych Pacjentów, którzy złożyli deklarację POZ na Panią Doktor.  Wszystkie złożone deklaracje POZ są WAŻNE, nie ma konieczności zmiany lekarza w deklaracji POZ.  Wszystkie deklaracje pozostają ważne, co oznacza, że Pacjenci mogą bez ograniczeń korzystać z opieki w […]

27.02.2025
Czytaj
Jak wybrać lekarza rodzinnego?

Wybór lekarza rodzinnego to trudna decyzja. W każdym mieście jest wiele gabinetów oraz poradni POZ, które oferują pacjentowi swoje usługi. Jednak na którą się zdecydować, na co zwrócić uwagę i kogo wybrać? Jak znaleźć swojego lekarza rodzinnego? Pacjenci często zgłaszają się do nas, mówiąc „nie mam lekarza pierwszego kontaktu – co robić”. Wydaje się, że […]

26.06.2023
Czytaj
Lekarz rodzinny – kto to?

Nie bez powodu każdy pacjent powinien mieć wybranego lekarza pierwszego kontaktu. Lekarz rodzinny jest specjalistą, który zazwyczaj w pierwszej kolejności konsultuje nas, gdy coś się dzieje z naszym zdrowiem. Lekarz rodzinny – kto to? Specjalista medycyny rodzinnej jest lekarzem, który zazwyczaj jako pierwszy styka się z pacjentem w momencie jego zachorowania, ale nie tylko. Lekarz […]

06.07.2023
Czytaj
Współpracujemy z:
Dla Ciebie, dla zdrowia Umów się na wizytę