Do kardiologa powinno się zgłosić w sytuacji, kiedy występują objawy, które niepokoją Pacjenta. Nawet w sytuacji gdy są to objawy błahe takie jak ból w klatce piersiowej, uczucie dławienia, przemęczenie czy także uczucie przyspieszonego bicia serca. Nie należy również lekceważyć takich objawów jak bóle głowy, zaczerwienienie twarzy oraz obrzęki na kończynach dolnych. Wystąpienie tych objawów powinno skłonić Pacjenta do umówienia wizyty u specjalisty – kardiologa.
Do kardiologa należy zgłosić się również wtedy kiedy Pacjent przebył jakąkolwiek chorobę kardiologiczną lub jest w trakcie jej leczenia. Głównie dotyczy to Pacjentów z niewydolnością serca, z zaburzeniami rytmu serca, chorzy z kardiomiopatiami. Pacjenci z zawałem serca lub aktywną chorobą wieńcową.
Odpowiednio wczesna diagnostyka i kontrola zdrowia pacjenta u lekarza kardiologa ma wpływ na dalsze leczenie i rozwój choroby. Korzystniej wykonać badania przesiewowe sprawdzające niż narażać się na poważne choroby kardiologiczne.
[Sprawdź naszą ofertę: Kardiolog Poznań]
Sprawdź kiedy powinno się zgłosić do kardiologa w poniższym materiale:
Przygotowanie do wizyty kardiologicznej ze strony Pacjenta nie wymaga szczególnej aktywności. Pacjent powinien ubrać swobodną odzież, przygotować odpowiednią dokumentację na temat dotychczasowych hospitalizacji oraz dotychczasowego leczenia przede wszystkim przyjmowania leków i ich dawek.
Co powinien przyszykować Pacjent na pierwszą wizytę u kardiologa? Dowiesz się w poniższym materiale:
Skorzystaj z porady kardiologicznej:
UMÓW WIZYTĘ |