Rejestracja: 730 730 710
pn-pt: 7:00-20:00, sb: 8:00-12:00

Bajkowy Ambulans – niezwykła poznańska karetka – zobacz co kryje w środku!

22.07.2019

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu stara się robić wszystko, aby umilić transport medyczny najmłodszych pacjentów między szpitalami oraz zachęcić dzieci do nauki pierwszej pomocy. W jaki sposób?

Bajkowy Ambulans – co to takiego?

Niezwykła poznańska karetka wyróżnia się na tle innych pojazdów medycznych już z zewnątrz. Karoserię ambulansu zdobią i przyciągają uwagę dzieci kolorowe i wesołe obrazki zabawek oraz uśmiechniętych dzieci.

Jednak największym zaskoczeniem dla najmłodszych pacjentów okazuje się wnętrze karetki!

Nie jest to smutny i szary pojazd – w środku dzieje się magia! Ściany karetki zdobią bajeczne i kolorowe domki, które przenoszą malucha w bajkowy świat i pobudzają wyobraźnię. We wnętrzu ambulansu można znaleźć też latające, kolorowe smoki, które jedzą lody, puszczają bańki mydlane i świetnie się bawią w bajkowej krainie.

W jakim celu powstał Bajkowy Ambulans?

  1. Bajkowa karetka – ma za zadanie zredukować stres i stworzyć przyjazną atmosferę dla dzieci i ich rodziców podczas transportu maluchów między szpitalami.
  2. Ambulans wykorzystywany będzie również do akcji edukacyjnych dzieci – przede wszystkim nauki pierwszej pomocy.

Karetka jest bardzo ważnym elementem projektu Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu: Chociaż jestem małym smykiem mogę zostać ratownikiem! Hasło to znajduje się również na karoserii Bajkowego Ambulansu. Projekt polega na akcjach edukacyjnych dzieci, z zakresu pierwszej pomocy. W 2018 roku ponad 1500 dzieci zostało przeszkolonych z obszaru udzielania pierwszej pomocy. Oswajanie z karetką, zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz wezwania pomocy jest kluczowym celem projektu.

Badania i statystyki pokazują, że największą blokadą przed udzielaniem pierwszej pomocy jest strach – czy nie zrobię komuś krzywdy, czy potrafię komuś pomóc. Edukacja już na poziomie przedszkolnym dzieci, wyzbywa ich tej bariery i w przyszłości będą mogły pomóc uratować ludzkie życie.

neoMedica – partnerem Bajkowego Ambulansu

Jesteśmy dumni, że neoMedica może wspierać projekt Bajkowego Ambulansu. Zdrowie, komfort i edukacja najmłodszych pacjentów to dla nas najwyższy priorytet. Cieszymy się, że dzięki nam może odmienić się codzienność chorych dzieci i pojawić się uśmiech na ich twarzach.

Projekt Bajkowego Ambulansu nieustannie się rozwija. W najbliższych planach jest wykonanie gwiezdnego sufitu wewnątrz karetki.

Ratownik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu Pan Krzysztof Piekarek w Bajkowym Ambulansie. 

Neonatolog odpowiada: Kiedy i jak wykąpać pierwszy raz dziecko?

Poniżej przedstawiamy kolejną część wywiadu aktorki Pauliny Holtz z naszym lekarzem neonatologiem – Malwiną Kuźniak.   Pierwsze kąpiele – należą do taty czy do mamy? Czy powinniśmy się bać pierwszego kąpania? Kiedy wykąpać dziecko po raz pierwszy? Jak często powinno się kąpać dziecko?   Z reguły pierwsza kąpiel maluszka przypadnie jeszcze na czas pobytu w […]

12.06.2019
Czytaj
Instrukcja obsługi dla Rodziców cz. II – pierwsze zabiegi i badania dziecka w szpitalu

1. Pierwsze zabiegi po urodzeniu W przypadku zdrowego, donoszonego maluszka wszelkie zabiegi mogą zaczekać do momentu zakończenia pierwszego kontaktu lub być wykonane bez jego przerywania. A co będzie się działo? a) ważenie i mierzenie noworodka Dzidziuś będzie miał zmierzoną długość, obwód głowy i obwód klatki piersiowej, a wszystkie te parametry zostaną wpisane do Książeczki Zdrowia […]

20.01.2020
Czytaj
Co zrobić, aby dziecko chętnie przychodziło oddać krew lub dostać szczepionkę?

Punkt pobrań przyjazny dzieciom, czyli jaki? Twoje dziecko panicznie boi się pobierania krwi oraz szczepionek? Wizyta w punkcie pobrań zawsze kończy się płaczem? Warto sobie odpowiedzieć na pytanie, co w obecnych czasach znaczy często wykorzystywane stwierdzenie „PUNKT POBRAŃ PRZYJAZNY DZIECIOM”? W neoMedica nie ograniczamy się tylko do wręczenia dziecku naklejki „Dzielny Pacjent”. Co zatem robimy? […]

22.10.2018
Czytaj
Współpracujemy z:
Dla Ciebie, dla zdrowia Umów się na wizytę